Epoka nowego interfejsu?

7 grudnia 2009, 12:13

Analitycy firmy IDC uważają, że interfejs wprowadzony przez Microsoft w usłudze Bing Maps, otwiera epokę nowego podejścia do interakcji komputerem. Specjaliści mówią wprost o dekadzie interfejsu dla użytkownika.



64 bity zdobywają popularność

9 lipca 2010, 15:29

Użytkownicy pecetów przesiadają się na 64 bity. Microsoft poinformował właśnie, że 46 procent korzystających z Windows 7 używa wersji 64-bitowej. W przypadku Visty tylko 11% użytkowników zdecydowało się na taką wersję systemu.


Microsoft jak Apple i Google

27 kwietnia 2011, 11:48

Nie tylko Google i Apple zbierają informacje o urządzeniach mobilnych z ich systemami operacyjnymi. Okazuje się, że robi to też Microsoft. System Windows Phone 7 wysyła do Microsoftu unikatowy identyfikator urządzenia, informacje o wykrytych sieciach Wi-Fi oraz dane z GPS-a.


IBM, HP i Microsoft na celowniku Zero-Day Initiative

20 grudnia 2011, 13:03

Jak informują przedstawiciele należącej do HP Zero-Day Initiative (ZDI), IBM, HP i i Microsoft są tymi producentami oprogramowania, którzy mają najgorsze wyniki w łataniu dziur typu zero-day.


Skype zastąpi Messengera

7 listopada 2012, 10:35

Microsoft podjął decyzję o zakończeniu w przyszłym roku prac nad Windows Live Messengerem. Komunikator zostanie całkowicie zastąpiony przez Skype'a.


Dostaną premie po odejściu Ballmera

30 września 2013, 09:12

Z raportu dla amerykańskiej Komisji Giełd dowiadujemy się, że po odejściu Steve'a Ballmera Microsoft wypłaci swoim kluczowym menedżerom dodatkowe nagrody. Koncern chce ich w ten sposób zachęcić, by nie opuszczali firmy


Microsoft wsparł akcję wymierzoną w hodowlę niedźwiedzi dla żółci

31 stycznia 2014, 14:21

Microsoft wsparł kampanię niedochodowej organizacji Animals Asia, która ma położyć kres farmom niedźwiedzi tybetańskich (hoduje się je dla żółci). W tym celu stworzono specjalną interaktywną witrynę "Exploring Moon Bears".


Dziura FREAK również w Windows

6 marca 2015, 12:57

Microsoft ostrzega, że wszystkie wspierane obecnie wersje systemu operacyjnego Windows zawierają lukę FREAK w protokole SSL/TLS. Początkowo sądzono, że dziura występuje tylko w systemach Android oraz iOS.


Windows 10 RTM i pierwsze problemy

30 lipca 2015, 08:49

Wczoraj Microsoft po raz pierwszy szeroko udostępnił system Windows 10 RTM, a dzisiaj pojawiły się pierwsze skargi i uwagi użytkowników oraz specjalistów. Jedno ze zgłaszanych zastrzeżeń dotyczy obsługi dużej liczby aplikacji przez system


Microsoft i marihuana

17 czerwca 2016, 10:27

Microsoft zaistniał na rynku, z którym wiele przedsiębiorstw nie chce mieć nic wspólnego - rynku legalnej marihuany. Koncern ogłosił,że podpisał umowę z firmą Kind Financial, przedsiębiorstwem, które sprzedaje systemy do śledzenia legalnej sprzedaży narkotyku


Zostań Patronem

Od 2006 roku popularyzujemy naukę. Chcemy się rozwijać i dostarczać naszym Czytelnikom jeszcze więcej atrakcyjnych treści wysokiej jakości. Dlatego postanowiliśmy poprosić o wsparcie. Zostań naszym Patronem i pomóż nam rozwijać KopalnięWiedzy.

Patronite

Patroni KopalniWiedzy